MU BARCA transfery

Wielka wymiana FC Barcelona – Manchester United. Dwaj zawodnicy mogą zmienić klub

FC Barcelona zamierza jak najszybciej dokonać dwóch ruchów na rynku transferowym. Jednym z nich jest oddanie Ousmane Dembele do Manchesteru United. Drugim natomiast pozyskanie Anthony’ego Martiala. Dla obu zespołów może to być ogromna szansa – współpraca z wymienionymi piłkarzami z różnych względów nie przebiega pomyślnie w obecnych klubach. 

Zaporowe wymagania stawiane przez Ousmane Dembele w kierunku FC Barcelony 

Mimo wszystko ekipa z Katalonii zamierzała zatrzymać u siebie Dembele, wciąż wierząc w jego niepodważalny talent, którym kilka lat temu aż emanował. Problem jednak polega w tym, iż klub nie może dojść do porozumienia z zawodnikiem w aspekcie nowego kontraktu. Zawodnik chciałby zarabiać aż 40 mln euro w skali roku. To ogromne koszty — szczególnie biorą pod uwagę aktualną sytuację finansową Barcy. Z drugiej strony kupowanie na nowo niepewnego piłkarza, nie wydaje się być dobrą inwestycją. 

Tymczasem obecny kontrakt gracza wygasa już 30 czerwca bieżącego roku – w związku z tym są dwie najbardziej prawdopodobne opcje. Pierwszą z nich jest porozumienie z Dembele, drugą natomiast oddanie go za kilka miesięcy zupełnie za darmo. Istnieje również trzecia alternatywa – szybka sprzedaż gracza jeszcze w obecnym, zimowym okienku transferowym. Zapewne nie będzie to takie łatwe, jednak włodarze “Dumy Katalonii” obrali już plan działania — chcą dojść do porozumienia z Manchasterem United. 

Problemy z Anthony’m Martialem w Manchester United 

Dla “Czerwonych Diabłów” gra rodak Dembele, Anthony Martial. Jednak w ostatnim czasie zawodnik nieustannie leczył urazy oraz grzał ławę. W dodatku ostatni raz w całym meczu uczestniczył 22 września z West Ham United. Było to spotkanie w ramach mniej znaczących rozgrywek, Pucharu Ligi Angielskiej. 

Co więcej, ostatnie miesiące pokazują, iż Martial może mieć dość ciężką relację z menadżerem Manchester United. Ralf Rangnick stwierdził wręcz, iż jego podopieczny nie zaakceptował swojego udziału w starciu a Aston Villą.  

One thought on “Wielka wymiana FC Barcelona – Manchester United. Dwaj zawodnicy mogą zmienić klub

  1. Dembele jest niepoważny. Za żadne skarby nie zasługuje na 40 milionów w skali roku. Jego sprowadzenie byłoby błędem ze strony United.

Comments are closed.