Fred powołany do kadry Brazylii na Copa America!

Jak podała oficjalna strona internetowa Manchesteru United – Fred otrzymał powołanie od selekcjonera reprezentacji Brazylii. Zawodnik będzie częścią zespołu, który niedługo rozpocznie rywalizację w ramach turnieju Copa America.

28-letni zawodnik w poprzednim sezonie był regularnie występującym piłkarzem zespołu. Ole Gunnar Solskjaer obdarzył go sporym zaufaniem, dzięki czemu Fred wystąpił 48 razy. Mowa tu o wszystkich rozgrywkach w jakich brały udział „Czerwone Diabły”. Taka liczba występów zaowocowała jedną bramką i dwoma asystami. Wystarczyło to jednak, by przekonać do siebie selekcjonera „Canarinhos”.

Nadchodzące Copa America będzie trzecim turniejem w którym Fred wystąpi. Poprzedni był częścią zespołu występującego w Copa America 2015 i mistrzostwach świata 2018. Do tej pory rozegrał jedenaście spotkań w barwach „Kanarków”.

Dla zawodnika powołanie jest niezwykłym wyróżnieniem i chciałby poprawić liczbę swoich występów. Mówi się również, że dzięki turniejowi zamierza lepiej przygotować się do kolejnego sezonu.

źródło: weallfollowunited.com