Nowy bramkarz w drodze do Manchesteru

Jak donosi włoski dziennikarz Fabrizio Romano Manchester United sięgnie po nowego bramkarza. Ich wyborem ma być Tom Heaton, który w najbliższych tygodniach ma przenieść się do zespołu z północnej Anglii.

35 – latek jest wychowankiem akademii Manchesteru United. Jednak podczas pierwszego podejścia Heaton nie zdołał zadebiutować w barwach „Czerwonych Diabłów” i w 2010 odszedł z klubu. Po Manchesterze przyszedł czas na bronienie barw Cardiff City, a także Burnley. Z tym ostatnim klubem dwukrotnie udało mu się awansować do Premier League.

W ostatnim czasie Aston Villa nie przedłużyła z nim kontraktu i Manchester United zamierza sprowadzić go z powrotem do siebie.

Według Romano transakcja jest już praktycznie zakończona. Heaton ma podpisać dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia na kolejny rok. W United Tom Heaton ma być numerem trzy – tuż za Davidem De Geą i Deanem Hendersonem. Sam zawodnik ma jednak więcej ambicji. Zamierza powalczyć o pierwszy skład i zrobi wszystko, by w końcu zadebiutować w barwach klubu, który go wychował.

Według doniesień angielskich mediów z United ma się pożegnać trzech bramkarzy: Joel Perreira, Lee Grant i Sergio Romero

źródło: weallfollowunited.com
zdjęcie: weallfollowunited.com