Ronaldo odchodzi z Manchesteru United

Cristiano Ronaldo rozstanie się z Manchester United jeszcze przed latem?

Zła passa Cristiano Ronaldo jeszcze nie dobiegła końca. Portugalczyk nie zdołał wpisać się na listę strzelców w pięciu minionych spotkaniach z rzędu. Brytyjki tabloid podaje, iż jeden z najlepszych piłkarzy świata planuje rozstać się z Manchesterem United. 

Wielkie rozczarowanie Cristiano Ronaldo 

Czerwone Diabły ostatnimi czasy przeżywają dość ciężki okres. Utytułowany klub odpadł z rozgrywek o angielskie puchary. Obecnie znajduje się na 5. lokacie i w najbliższym czasie może zaliczyć spadek w tabeli. Niesatysfakcjonujące wyniki oraz niski poziom kolegów z zespołu mają stanowić jeden z powodów, dla których Ronaldo rozważa rozstanie ze stadionem przy Old Trafford. 

Czy Ronaldo jest za słaby na Premier League? 

Ponoć Ronaldo może przerwać dwuletni kontrakt także z innej przyczyny. “The Sun” przypuszcza, że 37-letni Portugalczyk ma odczuwać trudy, które związane są z wiekiem. Problemy z utrzymaniem najwyższej dyspozycji miały stanowić powód zainstalowania przez Ronaldo w swoim domu komory tlenowej. To urządzenie wspiera odzyskiwanie sprawności po wymagających treningach i meczach. 

Głównym czynnikiem, który miałby skłonić gwiazdę do odejścia, jest niesatysfakcjonujący poziom zespołu, który jest o wiele niższy niż ostatnim razem, kiedy to Ronaldo reprezentował “Czerwone Dibły”. Miało to miejsce w latach 2003-2009. 

PSG zainteresowane podjęciem współpracy z Ronaldo? 

Media już spekulują w sprawie ewentualnego transferu. Portugalczyk łączony jest głównie z PSG. Na Parc dse Princes Cristiano Ronaldo miałby zająć miejsce Kyliana Mbappe, który najprawdopodobniej rozstanie się z francuskim klubem pi wygaśnięciu aktualnego kontraktu. 

Gdyby transfer piłkarza doszedł do skutku, wtedy PSG mogłoby poszczycić się świetną trójką w ofensywie. W Paryżu grają już Neymar i Leo Messi. Gdyby do tego grona dołączył CR7, Paris Saint-Germain byłoby postrachem dla każdej formacji defensywnej. 

Prawdopodobnie transferu Ronaldo do PSG jest tym większe, że z paryskim zespołem coraz częściej łączony jest Zinedine Zidane. Dawny trener Królewskich pozostaje bezrobotny od połowy 2021 roku. Jest on głównym faworytem do objęcia posady szkoleniowca PSG.