Kibice Manchesteru United oburzeni: „Hańba!”

W szeregach sympatyków Manchesteru United zawrzało. Ma to związek z niedawno przyznaną nagrodą dla najlepszego trenera miesiąc kwiecień w Premier League. Laureatem tej nagrody został szkoleniowiec Newcastle United – Steve Bruce.

60 – letni szkoleniowiec „Srok” zostawił w pokonanym boju Marcelo Bielse, a także Ole Gunnara Solskjaera. Właśnie to sprawiło, że sympatyków United ogarnęła frustracja. Według kibiców „Czerwonych Diabłów” to właśnie ten ostatni szkoleniowiec najmocniej zasłużył na tę nagrodę. Pod kontami Premier League w social mediach zawrzało. Nie brakowało słów o oszustwie, kradzieży.

Główną przyczyną dla której to właśnie Steve Bruce zdobył to wyróżnienie był fakt, że nikt się tego po nim nie spodziewał. Newcastle w czterech kwietniowych spotkaniach nie doznało porażki. Dwukrotnie wygrali i dwukrotnie zremisowali.

Ole Gunnar Solskjaer po raz kolejny musiał obejść się smakiem z prostej przyczyny. Jego zespół zrobił to co do niego należało i to czego od niego oczekiwano. Dla jury wybierającego laureatów nie było to nic nadzwyczajnego. Wyczyn Newcastle – owszem.

Wydaję się jednak, że fani „Czerwonych Diabłów” nie są w stanie tego zrozumieć i przez dłuższy czas będą mieli pretensje o to, że nagroda trafiła w inne ręce zamiast to menagera ich zespołu.

źródło: geordiebootboy.com