Paul Pogba nie przeniesie się do Turynu

Nawet jeśli Mino Raiola powiedział, że Paul Pogba może wrócić do Juventusu, polityka transferowa Bianconerich może zapobiec powrotowi francuskiego pomocnika do włoskiej drużyny

Umowa Pogby z Manchesterem United wygasa latem, a jego agent Mino Raiola otworzył drzwi do możliwego powrotu zwycięzcy Mistrzostw Świata 2018 do Turynu.

Pogba może podpisać umowę przedkontraktową z dowolnym innym klubem od stycznia, opuszczając Manchester United jako wolny agent pod koniec sezonu. „Porozmawiamy z Man Utd i zobaczymy, co się stanie” – powiedział Raiola w wywiadzie dla Rai Sport.

„Paul nadal kocha Turyn. Jest szansa, że ​​Pogba wróci do Juventusu, tak, ale zależy to również od planów Juventusu.

Więc jakie są plany Juventusu?

Klub byłby skłonny ponownie podpisać kontrakt z Pogbą latem, ale okaże się, czy spełnią jego wymagania dotyczące wynagrodzenia. Pogba zarabia 15 milionów euro rocznie na Old Trafford i na dzień dzisiejszy Juventus nie byłby w stanie zaoferować mu tyle.

Dyrektor Juventusu Federico Cherubini wyjaśnił niedawno strategię klubu na najbliższe kilka lat, potwierdzając, że giganci Serie A muszą obniżyć koszty wynagrodzeń. Turyński zespół ma w planach zaciśnięcie pasa, a to może oznaczać, że nie znajdzie dla Pogby kwoty jakiej ten, by oczekiwał.

„Jeśli w przeszłości byli zawodnicy z solidnym zapleczem, teraz są różni gracze z ogromnym potencjałem, który trener będzie musiał rozwinąć” – powiedział Tuttosport. Pozostajemy bardzo konkurencyjni i nadal chcemy wygrywać, ale stosując inne podejście.

„Znamy już budżet na przyszłość i ile pieniędzy możemy wydać na nowe transfery.

„Jestem pewien, że będziemy w stanie uzyskać inne możliwości, podpisać kontrakty z młodymi kandydatami, być może Włochami, nawet jeśli będziemy musieli zwracać uwagę podczas przewidywania. Musimy zrozumieć, z jakim rynkiem przyjdzie nam się zmierzyć, gdy pandemia się skończy”.

Football Italia donosi, że obecna polityka transferowa Juventusu uniemożliwia Bianconeri oferowanie pensji przekraczającej 9-10 milionów euro przed opodatkowaniem dla każdego nowego podpisu. Na papierze powrót Pogby na stadion Allianz jest niemożliwy. Sytuacja może się jednak zmienić w ciągu najbliższych kilku miesięcy, w zależności od przychodów Juventusu po pandemii COVID.

Być może mogliby zdecydować się na zrobienie wyjątku, aby podpisać kontrakt z byłym pomocnikiem, ale w tej chwili nie podjęli żadnej decyzji dotyczącej możliwego powrotu Pogby do Turynu. Rada dyrektorów Starej Damy zatwierdziła w sierpniu podwyższenie kapitału do 400 mln euro, a dziś ogłosiła stratę prawie 210 mln euro w latach 2020-21.

źródło: football-italia.net