United kontra Chelsea o podpis zawodnika

Chelsea może ruszyć po sprowadzenie Saula Nigueza, według Fabrizio Romano. Włoski dziennikarz donosi, że Thomas Tuchel jest pod ogromnym wrażeniem umiejętności hiszpańskiego pomocnika. Jeżeli plotki okażą się prawdziwe to „The Blues” będzie musiało stoczyć bitwę z Manchesterm United, by sprowadzić tego zawodnika.

Niguez jest związany z Atletico od młodzieńczych lat. Przeszedł przez wszystkie szczeble młodzieżowych drużyn w systemie Atletico. Pod opieką Diego Simeone został jednym z najlepszych pomocników drużyny i znacznie rozwinął skrzydła. Saul jest również jednym z najbardziej wszechstronnych zawodników w drużynie Argentyńczyka.

26-latek był kluczowym graczem Atletico w zeszłym sezonie, ponieważ wystąpił 41 we wszystkich rozgrywkach i pomógł im wygrać tytuł La Liga wyprzedzając Real Madryt. Saul jest również regularnie powoływany do reprezentacji Hiszpanii. Jednak przyszłość Saula w Madrycie stoi pod znakiem zapytania. Do klubu przeniósł się Rodrigo De Paul i teraz hiszpański mistrz musi znaleźć finanse, by zbilansować swoje księgi.

Sytuacja zaalarmowała kluby w Premier League, a Fabrizio Romano twierdził na początku tego miesiąca, że ​​Manchester United przeprowadził rozmowy z agentem Nigueza na temat możliwego przeniesienia się na Old Trafford.

Ole Gunnar Solskjaer usłyszał poradę, by kupić kolejnego pomocnika, zanim zamknie się okno, a reporter Guardiana zasugerował, że do zawarcia umowy dla Nigueza potrzebna byłaby oferta o wartości do 38 milionów funtów [45 milionów euro]. Wygląda jednak na to, że Man Utd może się zmierzyć ostra konkurencja ponieważ Romano twierdzi, że Chelsea również przygląda się ruchowi gwiazdy Atletico Madryt.

Romano mówi, że The Blues uznają Nigueza za cel, jeśli zdecydują się kupić nowego pomocnika przed zamknięciem okna, ponieważ Tuchel chce jeszcze bardziej wzmocnić swoich mistrzów Europy przed końcem miesiąca.

Według Romano, Chelsea pracuje również nad umową dotyczącą podpisania kontraktu z Julesem Kounde z Sewilli. Thomas Tuchel ma nadzieję sprowadzić kolejnego środkowego obrońcę. Zwłaszcza, że sporo mówi się o odejściu Kurta Zoumy do innego klubu. Ciekawie będzie zobaczyć, jak Man Utd zareaguje, jeśli Chelsea zwiększy swoje zainteresowanie Niguezem, a Hiszpan byłby wspaniałym dodatkiem dla obu klubów, gdyby mogli zwabić go do Anglii.

Manchester United może poszukiwać kolejnego środkowego pomocnika pomimo wysokiej dyspozycji Paula Pogby. Może to być forma zabezpieczenia przed nowym sezonem. Mówi się o tym, że francuski pomocnik miałby odejść w letnim okienku transferowym, ale za rok.

źródło: football-talk.co.uk