Czy Old Trafford zostanie zburzony? Największy projekt w historii MU

Właściciele Manchesteru United coraz bardziej rozważają zburzenie stadionu Old Trafford. Jest to związane z planami postawienia w tym miejscu zupełnie nowego obiektu. To byłaby największa infrastrukturalna zmiana w historii MU. Jednak pojawił się jeden dość spory problem – gdzie drużyna ma trenować w czasie budowy? 

Wielkie plany dotyczące zmiany Old Trafford na nowy, nowocześniejszy obiekt 

Old Trafford służy Czerwonym Diabłom od 1910 roku. Od tego czasu niejednokrotnie był modernizowany i rozbudowywany, jednak obecnie nastąpiłaby wielka rewolucja. Jak podaje gazeta ‘Daily Telegraph”, rodzina Glazerów, włodarzy klubu, ma plan, aby całkowicie zburzyć stadion określany Teatrem Marzeń. W jego miejsce ma powstać całkowicie nowy, nowoczesny obiekt. 

Aktualnie na Old Trafford mieści się 74 tysięcy kibiców i jest on pod tym względem największym klubowym stadionem a Anglii. Nowa inwestycja ma stanowić wyzwanie dla londyńskiego Wembley, więc pomieścić około 90 tys. widzów. Manchester United czuje, iż powinno zainwestować w nowy obiekt, gdyż pod tym względem konstrukcja już zaczęła go wyprzedzać. Warto wspomnieć, że władze MU obecnie poszukują firmy, która zajęłaby się tym najpoważniejszym w historii Czerwonych Diabłów projektem. 

Manchester United nie chce pozostać w tyle poza innymi klubami 

W czasie, gdy na Old Trafford przez 18 lat nie poczyniono żadnych prac unowocześniających czy remontowych, inne kluby bardzo rozwinęły się pod tym względem. Największy postęp zrobił Tottenham, który postawił stadion z prawdziwego zdarzenia. West Ham także przeniósł się na nowy obiekt. Pięknie prezentuje się również Etihad Stadium, na którym swoje spotkania rozgrywa Manchester City. Plany odnośnie budowy nowego stadionu niedawno zaprezentował też Everton. Wszystkie te drużyny pragną zarabiać na tym, co dzieje się za trybunami, czyli na luksusowych i wygodnych lożach, cateringu itp.