Czterech zawodników rozstanie się z Manchaster United na zasadzie wolnego transferu

Coraz więcej wskazuje na to, że Manchester United straci kilku piłkarzy w czasie letniego okienka transferowego. Nicolo Schira podaje, iż klub z Old Trafford opuści co najmniej czterech zawodników. W dodatku wszyscy rozstaną się z klubem zupełnie za darmo. 

Kłopoty związane z kadrą Manchester United  

“Czerwonym Diabłom” od dłuższego czasu zarzuca się niegospodarność. Włodarze klubu, który jest najbardziej utytułowany w Anglii, wydają setki milionów funtów na nowe nabytki, jednak to nie ma odzwierciedlenia na kolejnych wygranych w pucharach. Aktualnie drużyna Ralfa Rangnicka ma powód, aby drżeć ze strachu w kwestii udziału w przyszłej edycji Ligi Mistrzów. 

Kłopoty Manchesteru United sięgają jednak o wiele dalej. Zarząd nie może porozumieć się z piłkarzami w sprawie nowych kontraktów. Co więcej, niebawem może zakończyć się kilkoma odejściami z szeregów ekipy z Old Trafford, które wywołają ogromną burzę w mediach. Problem w negocjacjach dotyczy zarówno rezerwowych, jak i piłkarzy, których dotychczas postrzegano jako gwiazdy. 

Zawodnicy, którzy najprawdopodobniej rozstaną się z “Czerwonymi Diabłami” 

Nicolo Schiry podaje, iż Czerwone Diabły mają opuścić tacy zawodnicy, jak Edison Cavani, Jesse Lingard, Paul Pogba oraz Juan Mata. Co więcej, wszyscy opuszczą klub zupełnie za darmo – z tytułów ich transferów United nie zainkasuje ani jednego funta. 

Kontrakty wyżej wymienionej czwórki zakończą swoją ważność 30 czerwca 2022 roku. O ile w przypadku Juana Maty można mówić o zaplanowanym postępowaniu, o tyle strata pozostałych piłkarzy może być odczuwalna dla klubu. Jesse Lingard był latem 2021 roku przymierzany do West Hamu United, a następnie pytało się o niego Newcastle United. Manchester United stawiał zaporowe warunki i Anglik zdecydował się pozostać na Old Trafford.