Karim Benzema zdobył Złotą Piłkę, a Cristiano Ronaldo zajął 20 miejsce

Jak co roku, tak samo i w tym roku odbyła się gala Złotej Piłki. Zwycięzcą został Karim Benzema, a więc francuski napastnik, który występuje w Realu Madryt. Francuz był zdecydowanym faworytem do zdobycia nagrody w tym roku, także obyło się bez kontrowersji.

Karim Benzema ze Złotą Piłką 2022

Faworyt do zdobycia najważniejszej indywidualnej nagrody piłkarskiej w tym roku był tylko jeden. I rzeczywiście obyło się bez większych kontrowersji i to właśnie Francuz zdobył tę nagrodę. Na pozycji numer dwa sklasyfikowany został piłkarz FC Liverpool, a więc Mohamed Salah. Na trzecim miejscu ku zaskoczeniu wielu ekspertów sklasyfikowano Kevina De Bruyne’a. Wszyscy spodziewali się, że w TOP 3 znajdzie się Robert Lewandowski. Polak zajął jednak pozycję poza podium, a więc pozycję numer cztery.

Nagroda imienia Gerda Muellera dla Roberta Lewandowskiego

W przypadku Roberta Lewandowskiego nie można mówić o tym, że zaliczył on nienajlepszy sezon. Polak w zeszłym sezonie był naprawdę wspaniały i pomimo tego, że rzeczywiście Karim Benzema bardziej zasłużył na nagrodę Złotej Piłki 2022 ze względu na większe osiągnięcia drużynowe, to jednak indywidualnie Polak był najlepszym strzelcem. Robert Lewandowski w poprzednim sezonie zdobył 57 bramek dla klubu i reprezentacji Polski, przez co zdobył nagrodę imienia Gerda Muellera dla najlepszego strzelca.

Warto dodać, że od tego roku zmieniono reguły dotyczące przyznawania nagród. Do tej pory organizatorzy przyznawali nagrody za cały ubiegłoroczny rok kalendarzowy. Teraz pod uwagę brany jest dany sezon piłkarski.

Cristiano Ronaldo w tegorocznym plebiscycie zajął 20. miejsce. Więcej o wynikach Złotej Piłki 2022 znajdziemy na portalu https://www.premierleague.pl/.