STOP WAR

Manchester United podejmuje mocną decyzję w związku z inwazją na Ukrainę

Rzecznik prasowy Manchesteru United przekazał pewną informację dotyczącą ostatniego postanowienia klubu. W związku z inwazją Rosji na Ukrainę klub zerwał współpracę z rosyjską linią lotniczą Aeroflot. Cała drużyna bardzo przeżywa i współczuje osobom dotkniętym tymi wydarzeniami. 

Ciężka sytuacja na wschodzie i decyzje UEFA z nimi związane 

Cały czas trwa najazd wojsk rosyjskich na Ukrainę. W czwartkowy wieczór prezydent Wołodymyr Załenski podpisał dekret o powszechnej mobilizacji. Na jego podstawie mężczyźni w wieku 18-60 lat mają zakaz opuszczania ojczyzny.

Wojna wywiera wpływ również na sport. UEFA postanowiła, że finał Ligi Mistrzów odbędzie się na Stade de France w Paryżu. Ukraińskie i rosyjskie kluby oraz reprezentacje będą przeprowadzały domowe rozgrywki na neutralnym terenie do odwołania.  

Manchester United kończy współpracę z rosyjską firmą  

Manchester United oficjalnie poinformował o zakończeniu współpracy z rosyjską linią lotniczą Aeroflot. Klub współczuje osobom, których dotknęły ostatnie wydarzenia na Ukrainie. W świetle wydarzeń “Czerwone Diabły” zakończyli współpracę sponsorska z Aeroflotem. Podzielają oni obawy swoich fanów na całym świecie. 

Manchester United współpracował z tą linią lotniczą od 2013 roku. Dzięki sponsorskiej umowie zarabiał około 40 milionów euro za sezon. W związku z atakiem na Ukrainę drużyna wybrała się na mecz z Atletico Madryt innym przewoźnikiem. Kontrakt Man United z rosyjską linią lotniczą obowiązywała do czerwca 2023 roku. Co więcej, Aeroflot otrzymał również zakaz lądowania na terenie Wielkiej Brytanii. Jest to skutek szeregu sankcji, jakie zarządził premier Boris Johnson względem rosyjskich firm i oligarchów.