Erik ten Hag w Manchester United ?

Nowy szkoleniowiec Manchesteru United – trener rozpoczął już naukę języka angielskiego

Manchester United przez cały czas poszukuje nowego szkoleniowca. Do końca obecnego sezonu drużynę poprowadzi Ralf Rangnick, jednak potem ma pojawić się jego następca. “Daily Mail” uważa, iż blisko podjęcia współpracy z klubem jest Erik ten Hag z Ajaksu Amsterdam. Trener na myśl o zmianie klubu, niezwłocznie rozpoczął lekcję języka angielskiego.  

Erik ten Hag na celowniku “Czerwonych Diabłów”  

Obecny sezon dla Manchester United nie jest łatwy — cały czas rozczarowuje on swoich fanów. Drużyna zajmuje czwarte miejsce w Premier League, odpadła z Pucharu Ligi oraz Pucharu Anglii. Ralf Rangnick w grudniu objął funkcję tymczasowego trenera, a latem na Old Trafford przyjdzie nowy trener.  

“Daily Mail” twierdzi, iż poważnym kandydatem jest Erik ten Hag. Trener Ajaksu Amsterdam rozpoczął intensywnie uczyć się języka angielskiego. Wszystko po to, aby płynnie komunikować się z zawodnikami w razie przenosin do Manchesteru United. 52-latek miał zakomunikować zarządowi Ajaksu, że po sezonie zamierza opuścić klub.  

Inni szkoleniowcy, których Manchester United również ma na celowniku  

Cały czas spekuluje się również o innych szkoleniowcach. Od dłuższego czasu wymienia się nazwisko Mauricio Pochettino z Paris Saint-Germain. Ostatnio ESPN wspomniał także, iż nową alternatywą dla działaczy United został Carlo Ancelotti, który aktualnie prowadzi “Królewskich”.  

Byłoby to rzecz jasna rozwiązanie krótkofalowe, jednak w przypadku klęski rozmów z Pochettino Ferguson zaleca podobno właśnie postawienie na Ancelottiego. W przeszłości pracował on z takimi klubami ja choćby Everton czy Chelsea. Ma również ogromne doświadczenie w zarządzaniu szatnią pełną celebrytów. Świetnie zna go choćby Cristiano Ronaldo.