następca Eda Woodwarda

Nowa era w Manchesterze United

Ed Woodward wraz z końcem stycznia 2022 roku przestanie pełnić funkcję dyrektora generalnego klubu Manchester United. Jego pozycje ma zająć Richard Arnold — podają Czerwone Diabły w oficjalnym komunikacie. 

Ed Woodward i jego wieloletnia współpraca z Manchester United 

Ed Woodward obejmował funkcję wiceprezesa Manchesteru United od 2012 roku. Co więcej, z klubem z czerwonej części Manchesteru współpracował od 2005 roku. To właśnie on wspierał rodzinę Glazerów w przejęciu udziałów w Manchesterze United. Klub musiał sprostać ostrej krytyce po dołączeniu do Superligi. Miała to być jedna z kilku przyczyn rezygnacji Woodwarda z obecnego stanowiska. Można spotkać się również z doniesieniami, iż działacz brał pod uwagę t decyzją kilka miesięcy wcześniej. 

Zmiana dyrektora generalnego Manchester United – znany następca 

Manchester United oznajmił w oficjalnym komunikacie, iż Ed Woodward nie będzie już pełnił funkcji dyrektora generalnego klubu. Zakończenie współpracy ma nastąpić wraz z końcem stycznia 2022 roku. Jego następcą od dnia 1 lutego ma zostać Richard Arnold, który dotychczas obejmował pozycję dyrektora zarządzającego Czerwonymi Diabłami. Jego awans będzie wiązał się z szeregiem zmian w sposobie zarządzania klubem. Arnold wyraził swoją wdzięczność za możliwość prowadzenia tak wielkiego klubu. Dodał również, iż jest zdeterminowany do zrobienia wszystkiego, aby odpłacić się za szansę. 

Warto zauważyć, iż nie będzie to definitywne pożegnanie Eda Woodwerda z Manchesterem United. Działacz do końca 2022 roku będzie pełnił funkcję konsultanta. Ma to na celu pomóc klubowi we właściwym wyborze nowego szkoleniowca. Henry Winter z “The Times” podaje, że faworytem na objęcie stanowiska trenera Czerwonych Diabłów jest Erik ten Hag, który na chwilę obecną związany jest z Ajaksem Amsterdam.