Martial pragnie zmian

Martial ma dość współpracy z Manchester United

Anthony Martial najprawdopodobniej tej zimy zakończy współpracę z Manchester United. Francuz podzielił się swoimi planami odnośnie odejścia z klubu z Ralfem Rangnickiem. 

Odpowiedni czas na zmianę klubu 

W obecnym sezonie Anthony Martial nie wykazał się jakoś szczególnie. Napastnik Manchesteru United strzelił jedynie jedną bramkę w październikowym spotkaniu z Evertonem (1:1). Co więcej, wszystko wskazuje na to, iż Francuz w tym klubie nie przyczyni się już do poprawy statystyk. 

Ralf Rangnick, tymczasowy trener Manchesteru United, oznajmił, iż Martial poinformował go o swojej chęci zmiany klubu. Francuz, który na Old Trafford gra od ponad sześciu lat stwierdził, iż nastał odpowiedni czas na zmianę otoczenia. 

Czy Manchester rozstanie się z Martialem? 

Martial poinformował Rangnicka, iż spędził w klubie ostatnie 6,5 roku i czuje, że nadszedł najwyższy czas na zmiany. Niemiec z pewnością nie ma zamiaru robienia Martialowi problemów. Rangnick nie skorzystał jeszcze z usług zawodnika w żadnym z dotychczasowych meczów, w których pełnił rolę szkoleniowca dla Manchester United. Funkcja Francuza, który kosztował klub 36 milionów funtów, zmniejszyła się wraz z kolejnymi wzmocnieniami drużyny w ofensywie. Warto wspomnieć, iż sytuacje Martiala pogorszały również liczne kontuzje. 

Rangnick rozumie sytuacje i podejście zawodnika. Jednak do tej pory nie otrzymał on żadnej oferty i jeśli sytuacja ta pozostanie taka sama – Anthony pozostanie w klubie. Krążą pogłoski, iż Francuzem mocno zainteresowana jest Sevilla. 

Anthony Martial strzelił w swojej karierze w Manchester United 79 goli w 268 spotkaniach. Jako reprezentant klubu zdobył Puchar Angli, Puchar Ligi, Ligę Europy oraz Tarczę Wspólnoty.