Kontynuacja Premier League

Brak przerwy w sezonie świątecznym w Premier League

W poniedziałek reprezentanci klubów uczestniczących w angielskiej ekstraklasie spotkali się z władzami Premier League. Zdecydowano, iż sezon 2021/2022 mimo okresu świąteczno-noworocznego będzie kontynuowany.

Rozważania wstrzymania rozgrywek Premier League

Drużyny piłkarskie brały pod uwagę różne scenariusze po tym jak w ostatni weekend odwołano aż sześć z dziesięciu ligowych spotkań. Z meczu musiał zrezygnować również Manchester United, którego rywalem miał być Bringhton & Hove Albion. W poniedziałek 20 grudnia kluby rozważały na temat tymczasowego wstrzymania rozgrywek Premier League. Dyskutowano również na temat ewentualnego odwołania dwudziestu serii gier. Większość klubów zadecydowała, iż weźmie udział w rozgrywkach. Formalnie w ten dzień nie przeprowadzono żadnego głosowania wśród uczestników. Efekt zebrania, które odbyło się za pośrednictwem mediów, jest taki, iż najbliższe ligowe kolejki będą rozegrane zgodnie z planem.

Warunki kontynuacji Premier League

Władze Premier League będzie oceniać zagrożenia, jakie mogą nastąpić w związku z rozegraniem meczów na podstawie konkretnych przypadków. W sytuacji, gdy zespoły Premier League będą miały do dyspozycji 13 zdrowych zawodników i bramkarza, to będzie to oznaczać, że są zdolne do wystawienia składu meczowego.

BBC Sport donosi, iż prowadzone są również rozmowy pomiędzy klubami oraz piłkarskimi władzami Anglii w związku ze zrezygnowaniem z powtórek w III i IV rundzie Pucharu Anglii, jak również ze sprowadzeniem rywalizacji w półfinale Pucharu Ligi do jednej rozgrywki.

Z koronawirusem w ostatnim czasie zmagał się również Manchester United. W ubiegłym tygodniu odwołano aż dwa mecze czerwonych Diabłów — z Bringhton & Hove Albion oraz Brentfordem. Następne spotkanie drużyna z Old Trafford ma zaplanowane na 27 grudnia. Klub Ralfa Rangnicka pojedzie na St. James’Park, aby zawalczyć z Newcastle United.