Cavani

Czy Cavani opuści United?

Edinson Cavani nieustannie poszukuje okazji do jak najczęstszej gry. Niestety nie znajdzie jej w Anglii, gdzie został odstawiony na boczny tor po wstąpieniu Cristiano Ronaldo do Manchesteru United. Dziennik “Marca” podaje, iż Urugwajczyk jest niemal pewien swoich planów — zamierza on związać się z FC Barcelona. 

Trudny czas dla Edinsona Cavani 

Edinson Cavani ma obecnie 34-lata. Szeregi Manchester United zasilił w 2020 roku. Wczesniej przez dłuższy czas reprezentował Paris Saint Germain. W przeszłości grał również dla Palermo czy Napoli. Ostatni czas w szeregach “Czerwonych Diabłów” nie był dla Edisona Cavani zbyt łatwy. Z początku, gdy na Old Trafford po 12 latach ponownie powrócił Cristiano Ronaldo, pozycja Urugwajczyka w zespole znacznie osłabła. Następnie, na początku listopada, nabawił się dość poważnej kontuzji ścięgna, która sprawiła, iż nie był on w stanie pojawić się na murawie.  

Wydaje się, iż napastnik jest po prostu zmęczony tym, jak prezentuje się jego praca w Manchester United. Jak Podaje “Marca” plany Cavaniego co do jego najbliższej przyszłości są niemal pewne: piłkarz w styczniu ma zamiar pożegnać się z angielską drużyną. Preferowanym przez niego kierunkiem jest Hiszpania, a dokładniej FC Barcelona. 

Edinson Cavani w FC Barcelona – czy to będzie styczniowy transfer? 

Sytuacja “Blaugrany”, która dotyczy formacji ofensywnej, od dawna była dość skomplikowana. W dodatku przedwczesne skończenie kariery przez Sergio Aguero sprawiło, iż szkoleniowiec zespołu, Xavi Hernandez, dysponuje mniejszą liczbą opcji dotyczących ustawienia ataku. Wzmocnienie na tej linii wydaje się być koniecznością. 

Wymienienie jednego doświadczonego strzelca na drugiego zdaje się być dość sensownym posunięciem. Co ciekawe urugwajski gracz preferuje podpisanie bardzo krótko trwającego kontraktu, który zakończyłby się wraz z czerwcem 2022 roku. To całkiem bezpieczna opcja dla obu stron – dla Cavaniego i Barcelony.