Problemy zdrowotne gracza Manchesteru United Victora Lindelof

Manchester United zwyciężył na wyjeździe z Norwich 1:0 w rozgrywce szesnastej kolejki Premier League. W trakcie meczu zawodnik Victor Lindelof z powodów zdrowotnych musiał przedwcześnie opuścić boisko. Obrońca Czerwonych Diabłów złapał się za klatkę piersiową i przy pomocy kolegów dostał się poza boisko. 

Złe samopoczucie Victora Lindelofa podczas meczu z Norwich – interweniowali lekarze 

Manchester United dość długo zwlekał z pierwszą bramką w rozgrywce z Norwich. Dopiero w 75. Minucie Cristiano Ronaldo wykorzystał okazję i strzelił bramkę z rzutu karnego. Nieco wcześniej boisko opuścił zawodnik Victor Lindelof. W pewnej chwili Szwed uklęknął i położył dłonie na swojej klatce piersiowej. 27-latek doznał problemów z oddychaniem. Po krótkiej chwili do obrońcy podbiegli koledzy z drużyny oraz lekarze. Zawodnicy Manchester United pomogli Victorowi zejść z placu gry. 

Przypadek Lindelofa to tylko jeden z wielu w ostatnim czasie  

W ostatnich tygodniach sytuacja Lindelofa to nie jedyny taki przypadek. Najbardziej jaskrawym przykładem zawodnika, który podczas gry miał problemy z sercem, był Sergio Aguero. U Argentyńczyka stwierdzono arytmie serca, w trakcie Euro 2020 podczas meczu Finlandii z Danią zasłabł Christian Eriksen. Również klubowy kolega Lindelofa David De Gea miał w swojej karierze podobnie niemiłą sytuację. 

Po meczu nieco pozytywnej energii w serca fanów z Old Trafford przekazał Ralf Ragnick. Niemiecki szkoleniowiec MU uspokajał opinię publiczną. Informował, iż Viktor miał trudności z oddychaniem i poczuł niepokojący ból w klatce piersiowej. Przeprowadzono wszystkie testy i nie wykazano nic, co mogłoby zagrażać życiu lub zdrowiu zawodnika.