Regeneracja klubu

Sytuacja kadrowa przed starciem z Norwich City

Mecz z Norwich City będzie pierwszą wyjazdową rozgrywką Ralfa Rangnicka w funkcji szkoleniowca tymczasowego „Czerwonych Diabłów”. Ze względów zdrowotnych starcie z „Kanarkami” najprawdopodobniej ominie Aaron Wan-Bissaka. W dodatku Brandon Williams nie zagra przeciwko Manchesterowi United. 

 Zasłużony odpoczynek dla wybranych graczy 

Ralf Rangnick podczas remisu z Young Boys postanowił zapewnić odrobinę odpoczynku niektórym graczom pierwszego zespołu. Rangnick dokonał aż 11 zmian w wyjściowym składzie, a na ławce można zobaczyć graczy klubowej akademii. W środowym starciu w barwach drużyny seniorów zadebiutowali Zidane Iqbal, Tom Heaton oraz Charlie Savage. 

Aron Wan-Bissaka w wyniku kontuzji został zniesiony na noszach po ostatnim gwizdku meczu. Anglik po zagraniu Zidane’a Iqbala wpadł na bandy reklamowe. Rangnick zaproponował, iż boczny obrońca doznał urazów kolana i nadgarstka. Taki przebieg sytuacji może spowodować, iż w meczu z Norwich City ponownie pojawi się Diogo Dalota. Należy również wspomnieć, iż Luke Shaw powrócił na lewą flankę obrony po ostatnich problemach ze zdrowiem. 

Mason Greenwood także może wystąpić w wyjściowej jedenastce ze względu na formę w ostatnich rozgrywkach. Anglik uczestniczył w meczu z Young Boys po tym, jak udało mu się zdobyć gola na 1:0 po widowiskowym uderzeniu. Wychowanek klubowej akademii asystował także przy zwycięskim golu Freda, który miał miejsce w starciu z Crystal Palace. 

Równomiernie rozłożone na całą drużynę obciążenie rozgrywanych spotkań 

Rozłożenie obciążeń związanych z rozgrywanymi meczami na całą drużynę może stanowić bardzo dobre założenie ze względu na napięty terminarz w kolejnych tygodniach oraz miesiącach. Warto wspomnieć, iż niemiecki szkoleniowiec stwierdził, iż Edison Cavani i Raphael Varane  nie są jeszcze gotowi, a klub nie ma zamiaru pospieszać ich w dochodzeniu do siebie. Paul Pogba wciąż przechodzi rehabilitację, natomiast Anthony Martial zmaga się z urazem kolana. W związku z powyższym zapewne ominą oni starcie z „Kanarkami”.