Pierwsze konkrety i odmowa

Podczas trwającego okienka transferowego część klubów dokonała już po kilka transferów. Nieco inaczej sytuacja ma się w przypadku Manchesteru United. Chociaż w jednym z poprzednich wpisów informowaliśmy o potencjalnych celach transferowych Czerwonych Diabłów, to przez długi czas niewiele w tej kwestii się działo. Kibicom mogło nawet wydawać się, że klub nieco ociąga się ze wzmocnieniami. Na szczęście tak nie jest. Drużyna poinformowała właśnie o pierwszym oficjalnym transferze. Jednocześnie przedstawiła jasne stanowisko w sprawie potencjalnego odejścia z klubu Cristiano Ronaldo.

Pierwszy letni transfer

Pierwszym zawodnikiem, który przejdzie do Manchesteru United podczas obecnego okienka transferowego jest Tyrell Malacia. 22-letni utalentowany obrońca do tej pory występował w barwach Feyenoordu. Występując w lidze holenderskiej rozegrał 50 meczów notując przy tym 5 asyst. Jeszcze niedawno zawodnik był na celowniku Olympique Lyon. Jednakże Czerwonym Diabłom udało się wejść do gry o młodego piłkarza i szybciej wynegocjować porozumienie. Malacia w poniedziałek ma przejść testy medyczne, po których podpisze kontrakt z klubem. Umowa ma obowiązywać do 2026 roku z opcją przedłużenia na kolejny sezon.

Twarde stanowisko

Jak donoszą brytyjskie media, Cristiano Ronaldo poprosił zarząd klubu o możliwość odejścia z drużyny. Portugalczyk uważa, że zostały mu jeszcze 4 lata gry na najwyższym poziomie i chce występować w Lidze Mistrzów. Niestety 6 miejsce Manchesteru zajęte w ostatnim sezonie w lidze angielskiej nie daje mu takiej możliwości. W związku z tym chciałby otrzymać możliwość zmiany klubu podczas trwającego obecnie okienka transferowego. Jednakże klub z Old Trafford nie zamierza mu na to pozwolić. Umowa podpisana przez Ronaldo z Manchesterem jest ważna do końca czerwca 2023. Wszystko wskazuje na to, że tak długo CR7 będzie musiał grać dla Diabłów. Po powrocie do Manchesteru United Ronaldo strzelił 24 gole w 37 występach.