Pod wodzą nowego trenera

Wiele drużyn w przerwie między sezonami skupia się na wzmocnieniu składu transferami piłkarzy. Zdarza się też jednak tak, że nowy sezon klub zaczyna z nowym szkoleniowcem. Tak właśnie wygląda sytuacja w Manchesterze United. W kolejnym roku Czerwone Diabły przystępują do rozgrywek pod wodzą Erika ten Haga. Holenderski szkoleniowiec ostatnie 3,5 roku spędził pracując z piłkarzami Ajaxu Amsterdam. Obecnie podjął się niełatwego zadania przywrócenia blasku drużynie występującej na Old Trafford. Zadanie to może się okazać znacznie trudniejsze niż wielu sobie wyobraża.

Problemy wewnątrz Manchesteru

Manchester United posiada wielu bardzo dobrych zawodników. Co zatem staje drużynie na przeszkodzie w osiąganiu sukcesów. Okazuje się, że największą dotychczasową przeciwnością są spory wewnątrz klubu, które psują atmosferę w drużynie. Właściciele czują dużą presję, bo pomimo nakładów finansowych nie udaje im się osiągnąć wyznaczonych celów. Sprawy nie ułatwia fakt, że Manchester United dość często ostatnimi czasy zmienia szkoleniowców. Brak stabilizacji przekłada się na słabe wyniki. Dodatkowo często dochodzi do konfliktów w pionie sportowym. Jednym z głośniejszych był ten na linii Ralf Rangnick – John Murtough. Były już szkoleniowiec podpadł dyrektorowi do spraw piłkarskich ostrym komentarzem na temat stanu w jakim znajduje się klub.

Początek pracy

Z niełatwym bagażem przeszłych sporów, Erik ten Hag zabiera się do poprawy sytuacji. Niestety zadania tego nie ułatwia kalendarz rozgrywek reprezentacji narodowych. W poniedziałek piłkarze United przeprowadzili pierwszy trening pod wodzą ten Haga. Wielu zawodników z pierwszego składu nie pojawiło się na zajęciach w związku ze wspomnianymi wcześniej zobowiązaniami reprezentacyjnymi. Jednakże na treningu stawiło się sporo znanych nazwisk. Pojawili się między innymi David De Gea i Marcus Rashford. Dzień rozpoczął się od testów medycznych, później odbyły się zajęcia na siłowni i na koniec piłkarze pojawili się na murawie. Możemy zatem uznać, że Diabły właśnie rozpoczęły pracę nad nowym sezonem.