Początek sezonu

Pierwszy weekend sierpnia to moment oficjalnej inauguracji sezony ligi angielskiej. Dla kibiców jest to z pewnością długo oczekiwana chwila. Po kilku tygodniach przerwy w rozgrywkach w końcu znowu będzie można przeżywać sportowe emocje. Kibice Manchesteru United z pewnymi obawami czekają na pierwsze mecze w sezonie. Powodów do obaw może być kilka. Po pierwsze, występu ich drużyny w poprzednim sezonie pozostawiały wiele do życzenia. Po drugie, atmosfera w klubie jest mocną napięta w związku z sytuacja w okół Cristiano Ronaldo. Ponadto, „Czerwone Diabły” mają problem z finalizacją transferu De Jonga.

Transfer De Jonga się przeciąga

Już ponad 2 miesiące temu działacze Manchesteru United rozpoczęli negocjacje z Barceloną w sprawie transferu Frenkiego De Jonga. Nic dziwnego, że sztab szkoleniowy i zarząd zaczynają zdradzać pewne obawy zniecierpliwienia. Kwota odstępnego została przez klubu uzgodniona kilka tygodni temu. „Czerwone Diabły” za holenderskiego zawodnika przeleją na konto Barcelony 71,5 mln funtów. Cóż zatem stoi na przeszkodzie w szybkim sfinalizowaniu transakcji? Okazuje się, że przeszkodą tą są zobowiązania finansowe jakie Barca ma w stosunku do De Jonga. W związku z odroczonymi pensjami „Duma Katalonii” ma do zapłacenia swojemu pomocnikowi 17 mln funtów. Okno transferowe oficjalnie zamknie się 2 września. Do tego czasu kluby oraz zawodnik muszą znaleźć rozwiązanie tej sytuacji.

Pierwszy mecz sezonu

Już jutro Manchester United rozegra swój pierwszy mecz w sezonie 2022/23. Będzie to jednocześnie pierwszy mecze o punkty pod wodzą nowego trenera. „Czerwone Diabły” podejmą na swoim stadionie drużynę Brighton & Hove Albion. Do Manchesteru dołączyło dotychczas 3 nowych zawodników, jednakże ten Hag wciąż liczy na to, że uda się jeszcze pozyskać defensywnego pomocnika i napastnika. W niedzielnym meczu z pewnością nie zagra Anthony Martial, który nabawił się urazu w meczu z Atletico Madryt. W drużynie Brighton & Hove Albion nie zagra Jakub Modera. Natomiast możliwe jest, że w drużynie Manchesteru United na murawę wybiegnie Cristiano Ronaldo. Jednak Erik ten Hag nie zdradził jeszcze czy Portugalczyk zagra od pierwszych minut. Ostatnie tygodnie przyniosły zaostrzenie sytuacji na linii CR7 – klub.