Kolejne roszady w drużynie

Manchester United w ciągu ostatnich kilku dni rozegrał 3 spotkania kontrolne. Tylko jednego z nich „Czerwonym Diabłom” nie udało się wygrać. Mecz rozegrany 23 lipca przeciwko Aston Villa zakończył się wynikiem 2:2. Erik ten Hag miał możliwość miał możliwość sprawdzić swoich piłkarzy i zastanowić się na tym na jakiej pozycji potrzebuje jeszcze wzmocnień. Już kilka dni później okazało się, że kolejny transfer jest już przygotowany. Poza tym, z doniesień medialnych wynika, że Manchester nie zamierza poprzestać na dotychczasowych wzmocnieniach. Poniżej szczegóły dotyczące ostatnich działań klubu.

Nowy obrońca

Manchester United oficjalnie poinformował o podpisaniu umowy z nowym piłkarzem. Do drużyny dołączył właśnie Lisandro Martinez. Argentyński obrońca przenosi się na wyspy z holenderskiego Ajaxu Amsterdam. Kontrakt podpisany przez zawodnika z „Czerwonymi Diabłami” ma obowiązywać do końca czerwca 2027 roku. Możliwe będzie przedłużenie okresu obowiązywania umowy o rok. Za 24-letniego piłkarza angielska drużyna musiała zapłacić 57 mln euro odstępnego. Sam zawodnik będzie otrzymywał wynagrodzenie w wysokości 3,4 mln funtów netto za sezon. Zawodnik jest zadowolony z możliwości gry dla Manchesteru United. Grając w Ajaxie wystąpił łącznie w 118 spotkaniach, zdobył 6 goli, 6 asyst i 2 razy wraz z drużyną wygrał ligę holenderską.

Plan B

Działaczom klubu nie udało się przekonać Frenki’ego de Jonga do dołączenia do zespołu. W związku z tym „Czerwone Diabły” będą realizować plan B. Planem tym jest próba sprowadzenia Sergeja Milinkovicia-Savicia. Jednak i w tym przypadku dopięcie transferu może nie być proste. Już od dłuższego czasu Manchester bada możliwość takiego transferu. Jednakże przy każdym podejściu na przeszkodzie stawały pieniądze. Kilka sezonów temu Lazio oczekiwało za Serba 100 mln euro odstępnego. Teraz oczekiwania finansowe Włochów będą z pewności niższe. Pierwsza propozycja „Diabłów” to 50 mln euro. Taka kwota może nie być wystarczająca dla Lazio, które obecnie wycenia Milinkovicia-Savicia na 70 mln euro. Już niebawem przekonamy się czy drużynom uda się dojść do porozumienia i sfinalizować transfer.