Przygotowania do sezonu na Old Trafford

Dla Manchesteru United sezon 2021/22 był rozczarowujący. Czerwone Diabły zakończyły rozgrywki w Premier League na dopiero 6 pozycji. Dla klubu, który mistrzostwo Anglii zdobywał w swojej historii 20 razy taka pozycja jest niezadowalająca. Występy na arenie europejskiej również nie były zachwycające. United odpadł w fazie 1/16 Ligi Mistrzów przegrywając dwumecz z Atletico Madrit. Ostatni raz podopieczni Erika ten Haga zaprezentowali się tak słabo w sezonie 2017/18. Na początku sierpnia startuje nowy sezon Premier League. W związku z tym jest trochę czasu na niezbędne przygotowania.

Najpierw na zakupy

Tak jak większość dużych, europejskich klubów chcących liczyć się w grze o najwyższe cele Manchester United ma na oku kilku piłkarzy. Po pierwsze, włodarze klubu chcieliby na Old Trafford zobaczyć Frenkiego de Jonga. Klub złożył już nawet bardzo konkretną ofertę. Podobno Barcelonie została przedstawiona umowa opiewająca na 60 mln euro i dodatkowe 10 mln euro w postaci bonusów uzależnionych od wyników. Mimo, iż Diabły chcą u siebie Holendra, to nie zamierzają ciągnąć transferowej sagi w nieskończoność. Innym zawodnikiem znajdującym się na liście transferowej ten Haga jest Christian Eriksen. Duńczyk ma możliwość zmienić w najbliższym oknie transferowym klub na zasadzie wolnego transferu. Piłkarz ma nadzieję na grę w klubie większego formatu niż Brentford, a dla Manchesteru byłaby to świetna opcja na wypadek nieudanego transferu de Jonga.

Tournee

W ramach przygotowań do sezonu, Manchester United ma zaplanowany obóz w Tajlandii i Australii. W trakcie przygotowań drużyna rozegra kilka spotkań sparingowych. Niektóre z meczów mogą być bardzo ciekawe. Już w pierwszym meczu zobaczymy starcie Manchesteru z Liverpoolem. Spotkanie zaplanowane jest na 12 lipca. Kolejnym bardzo ciekawym pojedynkiem będzie zaplanowany na 23 lipca mecz z Aston Villa. Na zakończenie okresu przygotowawczego Czerwone Diabły zmierzą się z Atletico Matrit. Wprawdzie będą to tylko sparingi, ale wydaje się, że nie zabraknie emocji.