Manchester United poznał kwotę, jaką musi zapłacić za wymarzonego trenera

Dziennikarze „De Telegraaf” podają, iż Ajax Amsterdam wycenił swojego szkoleniowca. Jeśli jakikolwiek klub zdecyduje się na podpisanie kontraktu z Erikiem ten Hagien, to będzie musiał zapłacić kwotę wysokości 2 milionów euro.

Erik ten Hagien na celowniku Manchester United

Od dłuższego czasu mówi się, iż głównym zainteresowanym trenera Erika ten Haga jest Manchester United. Klub od dawna widzi w nim swojego przyszłego szkoleniowca. Być może taką operację sfinalizują drużyny jeszcze tego lata. Za prawie 3 miesiące kończy się ważność kontraktu z Ralfem Rangnickiem, który jest wyłącznie tymczasowym menadżerem „Czerwonych diabłów”. Niemiecki trener wydaje się być jednak osobą, która po zakończeniu sezonu pozostanie na tym samym stanowisku.
Patrząc jest je na okres pracy Rangnicka w klubie, Manchester United byłby czwartą lokatą w Premier League. Jednak należy także pamiętać, iż ekipa z Old Trafford odpadła po porażce na własnym boisku z Ligi Mistrzów. Niemiecki trener jest wystarczająco tajemniczy.

Erik ten Hag – Trener z wieloma sukcesami

Po drugiej stronie rzeki znajduje się natomiast Erik ten Hag. Trener Ajaxu Amsterdam postrzegany jest jako jed a z największych trenerskich nadziei futbolu. Nic dziwnego, szkoleniowiec ze stolicy Holandii bez przerwy osiąga sukcesy, budując drużynę głównie na młodych utalentowanych piłkarzach. Takie efekty nie pozostają bez echa w Europie.
Ten Haga w swoim dobytku być może chciałby wiele klubów. Trener zapytany o swoją przyszłość zachowuje się podobnie co Rangnick.
Erik ten Hag szkoleniowcem stołecznego holenderskiego klubu jest od grudnia 2017 roku. W tym czasie udało mu się osiągnąć średnią 2,35 punktu na spotkanie. Awansował do półfinału Ligi Mistrzów oraz dwukrotnie zdobył mistrzostwo Holandii.