„Czerwone Diabły” chcą gwiazdę reprezentacji Danii

Manchester United według angielskich gazet jest jednym z faworytów w wyścigu do sprowadzenia Mikkela Damsgaarda. Duńczyk ma za sobą niezwykle udany turniej mistrzostw Europy 2020. Był jednym z kluczowych zawodników swojej reprezentacji. Jego dwa gole wydatnie pomogły drużynie dojść, aż do etapu półfinałowego. Tam niestety reprezentacja Danii uległa faworyzowanej kadrze Anglii. W efekcie czego to ci ostatni jutro zmierzą się z reprezentacją Włoch w finale Euro 2020.

Mikkel Damsgaard w zeszłym sezonie zamienił FC Nordsjaelland, w którym się wychował na włoską Sampdorię. We Włoszech od samego początku zwrócił na siebie uwagę ekspertów. Choć zdobył tylko dwie bramki i cztery asysty znaczna część włoskich dziennikarzy zwracała uwagę na sposób gry duńskiego zawodnika. Włosi byli pod wrażeniem stylu i elegancji w grze Damsgaarda. Sposób w jaki się poruszał na boisku niejednokrotnie sprawiał sporo problemów zawodnikom rywali. Nie ulega wątpliwości, że peak formy i umiejętności jest dopiero przed tym 21-latkiem.

Dobry sezon w Serie A, ale przede wszystkim doskonałe Euro sprawiło, że Duńczyk znalazł się na celowniku wielkich klubów. Ole Gunnar Solskjaer według angielskich mediów ma być zauroczony umiejętnościami tego zawodnika i bardzo mocno chce go sprowadzić do północnej części Anglii. Jednak transfer może się okazać niezwykle trudny w wykonaniu. Mikkel Damsgaard znalazł się również na celowniku Realu Madryt i FC Barcelony. Pomimo problemów finansowych tych drugich, zamierzają oni jeszcze bardziej wzmocnić swój zespół przed kolejnym sezonem. Damsgaard ma być częścią tego planu.

źródło: thehardtackle.com